• ש. יונ 22nd, 2024

עיצוב אלבומים דיגיטליים – התמונות שבאלבום

ינו 11, 2022

התמונות שבאלבום ילדות שלא נשכחת …. אח, הזכרונות הזכרונות, הכל נמצא היום בתוך הסמארטפון שלנו ובמחשב, רואים רגע מעניין, ואז עושים סלפי, שזה צילום עצמי, מצלמים את הילדים עושים תמונות פנורמה שהכוונה לזווית ראייה ממש רחבה של הסתכלות, כמו נוף רחב ידיים, מצלמים כל דבר שהילדים עושים אפילו תמונות ברצף כדי לנסות לעשות אח"כ סרטוני סטופמושיין חמודים ולהעלות לפייסבוק. צילום של הכלב שישן בצורה מצחיקה, צילום של האחות הגדולה וההורים שיושנים בצורה מצחיקה, הכל לתעד לתעד לתעד ואיפה התיעוד? בסמארטפון או במחשב כמובן.

לא חבל? כל כך הרבה רגעים יפים וקסומים כאלו ואם תרצו לחלוק עם מישהו, שממש ירגיש את החדווה בדפדפוף של אלבום נחמד כזה ובו נמצאות התמונות הנבחרות ששצילמתם ובחרתם להעלות, רואים בגדול, רואים בצבע לא צריך "לצבוט" את המסך כדי להגדיל כדי להבין, רגע זה הרגל של ספוטי או היד של דודה שמחה הרזה … פשוט תחשבו כמה זה יכול להיות פשוט ומקסים כשתנסו להכניס הכל לעיצוב אלבומים דיגיטליים.

צילמתם המון המון חומר, מכל נושא שרק יכול היה לעלות בדמיונכם הרב, יש תמונות שהן ממש יפות, נראות טוב בפוקוס ויש תמנוות שאתם פשוט מתים למחוק אותם מייד, רגע רגע, תאספו את כל החומר ותעלו את הכל למחשב באופן מסודר. תקראו שם לתיקייה שתדעו שהכל נמצא במקום אחד. חשוב מאוד שתוסיפו טקסטים, מלל מתאים לכל תמונה ותמונה, אפשר להקליד במעבד תמלילים word למשל אפשר לכתוב בכתב יד ולצלם, דבר שמקנה לאלבום פן מאוד אישי, מאוד רגשי, כתב היד שלכם.

לאחר שכל החומר עלה באופן מסודר לתיקיה אחת שממנה תוכלו לשלוף כל דבר שרק תחפצו בו לעיצוב האלבום הדיגיטלי שלכם, מתחילים בעבודה. העבודה נעשית בעיקר בתוכנת פוטושופ, זוהי תוכנה מעולה לעיבוד תמונה, כל תמונה היא יכולה להפוך לאחרת לגמרי, הכל כיד הדמיון הטובה עליכם, ישנם אפקטים רבים שאפשר להשתמש בהם ליצירת האלבום הדיגיטלי, כגון, הצללות לתחושת עומק, שינוי גווני התמונה, חיתוכים בכל מיני צורות, שילוב שקיפויות ועוד ועוד. גם לטקסט אם מקלידים אותו מחדש אפשר לתת אפקטים שונים ומגוון, אפקט של טקסט בלט גם לפעמים יכול להתאים, אפקט של טקסט שקוע, טקסט מואר, כל אפשקט שרק תוכלו לחשוב עליו, סביר להניח שפוטושופ יוכל לעשות אותו.

דילוג לתוכן